+90 850-840-9773

info@rubikdc.net

Teknik Altyapı

İnternet dünyasının yetişilmesi güç hızda ki gelişimi ve büyümesini sağlayan en büyük etken teknik altyapının web dünyasına oranla çok daha hızlı büyümesidir. İnternet dünyasının gün geçtikçe daha fazla büyüyen şebekesine ve sunulan hizmetlere bağlı olarak daha fazlasına ve daha hızlısına ihtiyaç duyması sebebiyle, teknik altyapıların internetin başdöndürücü genişlemesine oranla, çok daha büyük bir hızla kendini yenilemesi ve büyümesi gerekmektedir. Sunucu barındırma hizmetleri vermekte olan firmaların bir çoğunun Türkiye’deki yetersiz altyapıları, kurumsallaşamamak ve benzeri sebeplerle, günümüzde yurtdışında ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bilinirliği yüksek bazı firmalar, Türk hosting müşterilerini büyük oranda kendilerine bağlamış durumdadır. Türkiye’ de var olan yüksek kalitedeki sunucuların fiyatlarının, uluslararası alanda faaliyet gösteren büyük firmalar karşısında oldukça yüksek kalması sebebiyle küçük ve orta ölçekteki tüm sunucu ihtiyaçlarının yurtdışına kaymasına neden olmaktadır. Uzun yıllara dayanan ve yüksek deneyime sahip kadromuzla 2021 yılı itibarı ile faaliyetini başlattığımız RubikDC, teknik üstünlüklerini, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun şekilde sunarak büyük bir hızla büyümeye devam etmektedir. Kaliteden ödün vermeyen, müşteri ihtiyaç ve memnuniyetini en önde tutarak yol almayı ana ilke olarak benimsemiş Sunucularının Tamamı Türkiye’de ve tüm makinaları ve networklerinin tamamı kendi bünyemizde barınmaktadır.

Teknik Altyapımız

SUNUCULAR


DELL Power Edgecisco, HP (Hewlett Packard) ve Juniper markalarından oluşan donanımlar ile Datacenter'ımızda en iyi performansı sağlayacak şekilde hizmet sağlamaktayız. Donanım arızaları uzman ekiplerimiz tarafından hizmet şartları ve/veya paket seçenekleri çerçevesinde belirtilen sürede ivedilikle çözümlenmektedir.


ENERJİ


Datacenterımızın en önemli yatırımlarından biri olan enerji altyapımız; 400 KWA müstakil trafo ile beslenen elektrik sistemimiz, 100 KvA kesintisiz güç kaynağı (UPS) ile anlık elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarına karşı korunmaktadır. Şebekede oluşabilecek elektrik kesintileri, 150 KvA kapasiteli jeneratör ile 7/24 önlenmektedir.


SOĞUTMA


Datacenterımız 350.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel soğutma sistemi ile soğutulmaktadır. Datacenterımızdaki sıcaklık oranları 7/24 yetkili personel tarafından 8 farklı noktadan alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadır.


GÜVENLİK DUVARI


Network altyapımız; gelen saldırıları (DOS, DDOS, BOTNET gibi.) engellemek için Google, Msn, Yahoo gibi sektörde lider firmaların kullandığı CITRIX - NETSCALER cihazları ile korunmaktadır. Web optimizasyon, Caching, Loadbalancing gibi hizmetlerde opsiyonel olarak sunulmaktadır..


YANGIN ÖNLEYİCİ SİSTEM


Datacenterımızda belirlenmiş olan noktalardaki kıvılcım ve dumana karşı duyarlı yangın sensörleri aracılığı ile yangına karşı gerekli önlemler alınmaktadır.


NETWORK BAĞLANTISI


Altyapımız bağımsız 2 ayrı fiberoptik kanal üzerinden Metro Ethernet omurgasına bağlıdır. Altyapımız toplam 10 Gbit Port kapasitesine sahip olup, 2 Gbit olan aktif hat kullanımı müşteri ihtiyaçlarına göre arttırılabilir. Network ve kablolama alt yapımız oluşabilecek manyetik alanlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Metro ethernet şebekesi üzerinden BGP protokolü ile diğer ISP omurgalarına en hızlı şekilde iletişim kurulmaktadır. Network kullanımı ile ilgili detaylı grafikleri alt kızımdan saatlik inceleyebilirsiniz.


Çözüm Ortaklarımız

Kalite hizmet misyonumuz için çözüm ağımız.

RubikDC - AMD RubikDC - CISCO RubikDC - CITRIX RubikDC - COMODO RubikDC - DELL RubikDC - Dun Bradstreet RubikDC - Force10 RubikDC - GeoTrust RubikDC - HP

Operatorlerimiz

Kalite hizmet misyonumuz için çözüm ağımız.
RubikDC - AMD RubikDC - CISCO RubikDC - CITRIX RubikDC - COMODO RubikDC - DELL RubikDC - Dun Bradstreet RubikDC - Force10 RubikDC - GeoTrust RubikDC - HP